SG-8101CA 48.9000M-TBGSA0
DigiKeys produktnummer
114-SG-8101CA48.9000M-TBGSA0TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SG-8101CA 48.9000M-TBGSA0
Beskrivning
XTAL OSC XO 48.9000MHZ SMD
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
48.9 MHz XO (standard) CMOS Oscillator 1,8V-3,3V Viloläge (ström av) 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SG-8101CA 48.9000M-TBGSA0 Modeller
Kategori
Frekvensstabilitet
±15ppm
Tillv.
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Serie
Ström - drift (max)
6,8mA (typ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Resonatorbas
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (7x5)
Typ
Storlek/dimension
L 0,276" x B 0,197" (7,00 x 5,00mm)
Frekvens
Höjd - monterad (max)
0,055" (1,40mm)
Funktion
Viloläge (ström av)
Ström - matning (inaktivera) (max)
1,1µA
Utgång
CMOS
Basproduktens nummer
Spänning - källa
1,8V-3,3V