FC1610BN 32.768K-90NN70KC0
DigiKeys produktnummer
114-FC1610BN32.768K-90NN70KC0TR-ND - Remsa och spole (TR)
114-FC1610BN32.768K-90NN70KC0CT-ND - Remsbit (CT)
114-FC1610BN32.768K-90NN70KC0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FC1610BN 32.768K-90NN70KC0
Beskrivning
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz ±20ppm Kristaller 9pF 70 kOhms 2-SMD, utan ledning
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
2-SMD (1,6x1)
Frekvens
32.768 kHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,047" (1,60 x 1,20mm)
Frekvenstolerans
±20ppm
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)
Lastkapacitans
9pF