B32529C1563K289
DigiKeys produktnummer
495-B32529C1563K289CT-ND - Remsbit (CT)
495-B32529C1563K289TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B32529C1563K289
Beskrivning
CAP FILM 0.056UF 10% 100VDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.056 µF Filmkondensator 63V 100V Polyester, polyetylentereftalat (PET), metalliserad - stackad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B32529C1563K289 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
100V
Tillv.
Dielektriskt material
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Märkspänning - AC
63V