RSCX14735R5F13013U
DigiKeys produktnummer
604-RSCX14735R5F13013U-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSCX14735R5F13013U
Beskrivning
CAP 47MF -20% +80% 5.5V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Axiell, kapsling - vertikal 120Ohm 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - vertikal
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
47 mF
Storlek/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,532" (13,50mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
120Ohm