RSCB11055R5L08015T
DigiKeys produktnummer
604-RSCB11055R5L08015T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSCB11055R5L08015T
Beskrivning
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 F (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Radial, kapslad 30Ohm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Elna America
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Föråldrad
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
1 F
Storlek/dimension
0,846" diam. (21,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
30Ohm vid 1kHz