630W17W2340-4N4
DigiKeys produktnummer
151-630W17W2340-4N4-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630W17W2340-4N4
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
17 (15 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630W17W2340-4N4 Modeller
Kontaktyta, tjocklek
15,0µin (0,38µm)
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 17W2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C