630W11W1640-4N4
DigiKeys produktnummer
151-630W11W1640-4N4-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630W11W1640-4N4
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11 (10 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
630W11W1640-4N4 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Tillv.
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Förpackning
Tråg
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Monteringsstöd, avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C