630-M50-240-GT6
DigiKeys produktnummer
151-630-M50-240-GT6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-M50-240-GT6
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
50 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-M50-240-GT6 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsstöd, avskärmad
Antal positioner
Färg
Grön
Antal rader
3
Kontaktform
Maskinbearbetad
Monteringstyp
Dielektriskt material
Polyamid (PA6T), nylon 6T
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D)
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C