630-47W1640-5NE
DigiKeys produktnummer
151-630-47W1640-5NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-47W1640-5NE
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 47POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
47 (46 + 1 koax) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-47W1640-5NE Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C