630-47W1640-1TE
DigiKeys produktnummer
151-630-47W1640-1TE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-47W1640-1TE
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 47POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
47 (46 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-47W1640-1TE Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C