630-47W1250-3ND
DigiKeys produktnummer
151-630-47W1250-3ND-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-47W1250-3ND
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 47POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
47 (46 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-47W1250-3ND Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C