630-47W1250-1T6
DigiKeys produktnummer
151-630-47W1250-1T6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-47W1250-1T6
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 47POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
47 (46 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-47W1250-1T6 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C