630-47W1240-7NE
DigiKeys produktnummer
151-630-47W1240-7NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-47W1240-7NE
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 47POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 (46 + 1 koax) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
630-47W1240-7NE Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
3
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D) - 47W1
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C