630-43W2240-7NC
DigiKeys produktnummer
151-630-43W2240-7NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-43W2240-7NC
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 43POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
43 (41 + 2 koax) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-43W2240-7NC Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C