630-36W4650-2NE
DigiKeys produktnummer
151-630-36W4650-2NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-36W4650-2NE
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 36POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
36 (32 + 4 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-36W4650-2NE Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 20A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D) - 36W4
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C