630-25W3640-4N5
DigiKeys produktnummer
151-630-25W3640-4N5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-25W3640-4N5
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
25 (22 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-25W3640-4N5 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 25W3
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C