630-25W3640-1NC
DigiKeys produktnummer
151-630-25W3640-1NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-25W3640-1NC
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
25 (22 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-25W3640-1NC Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 25W3
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C