630-24W7650-3T1
DigiKeys produktnummer
151-630-24W7650-3T1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-24W7650-3T1
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
24 (17 + 7 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-24W7650-3T1 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Strömklassning (Ampere)
5A, 30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D) - 24W7
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C