630-24W7240-1NE
DigiKeys produktnummer
151-630-24W7240-1NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-24W7240-1NE
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
24 (17 + 7 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-24W7240-1NE Modeller
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D) - 24W7
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C