630-21W4240-1T4
DigiKeys produktnummer
151-630-21W4240-1T4-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-21W4240-1T4
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
21 (17 + 4 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-21W4240-1T4 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 21WA4
Arbetstemperatur
-55°C-125°C