630-21W1640-1NE
DigiKeys produktnummer
151-630-21W1640-1NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-21W1640-1NE
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
21 (20 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-21W1640-1NE Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 21W1
Arbetstemperatur
-55°C-125°C