630-21W1240-7NE
DigiKeys produktnummer
151-630-21W1240-7NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-21W1240-7NE
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
21 (20 + 1 koax) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-21W1240-7NE Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C