630-21W1240-1NE
DigiKeys produktnummer
151-630-21W1240-1NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-21W1240-1NE
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
21 (20 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
630-21W1240-1NE Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Tillv.
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 21W1
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C