630-17W5640-3NA
DigiKeys produktnummer
151-630-17W5640-3NA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-17W5640-3NA
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
17 (15 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-17W5640-3NA Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
5A, 30A
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C