630-17W5250-4NC
DigiKeys produktnummer
151-630-17W5250-4NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-17W5250-4NC
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
17 (15 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-17W5250-4NC Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C