630-17W5250-1NA
DigiKeys produktnummer
151-630-17W5250-1NA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-17W5250-1NA
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
17 (15 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-17W5250-1NA Modeller
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C