630-13W6650-2N1
DigiKeys produktnummer
151-630-13W6650-2N1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-13W6650-2N1
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
13 (7 + 6 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-13W6650-2N1 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 20A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C