630-13W6640-4T4
DigiKeys produktnummer
151-630-13W6640-4T4-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-13W6640-4T4
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
13 (7 + 6 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-13W6640-4T4 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C