630-13W6240-1TB
DigiKeys produktnummer
151-630-13W6240-1TB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-13W6240-1TB
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
13 (7 + 6 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-13W6240-1TB Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 13W6
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C