630-13W3640-5TA
DigiKeys produktnummer
151-630-13W3640-5TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-13W3640-5TA
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 koax) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
630-13W3640-5TA Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Spänningsvärde
125V
Antal positioner
Färg
Svart
Antal rader
2
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C