630-13W3250-1NE
DigiKeys produktnummer
151-630-13W3250-1NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-13W3250-1NE
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-13W3250-1NE Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C