630-11W1240-7N6
DigiKeys produktnummer
151-630-11W1240-7N6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
630-11W1240-7N6
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
11 (10 + 1 koax) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
630-11W1240-7N6 Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C