629W21W1140-2NC
DigiKeys produktnummer
151-629W21W1140-2NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629W21W1140-2NC
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
21 (20 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629W21W1140-2NC Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
5,00µin (0,127µm)
Förpackning
Tråg
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Strömklassning (Ampere)
5A, 20A
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 21W1
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C