629W17W2240-3NC
DigiKeys produktnummer
151-629W17W2240-3NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629W17W2240-3NC
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
17 (15 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629W17W2240-3NC Modeller
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Strömklassning (Ampere)
5A, 30A
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd, avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 17W2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C