629W13W3640-1NC
DigiKeys produktnummer
151-629W13W3640-1NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629W13W3640-1NC
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629W13W3640-1NC Modeller
Tråg
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd, avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C