629W13W3140-3N3
DigiKeys produktnummer
151-629W13W3140-3N3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629W13W3140-3N3
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629W13W3140-3N3 Modeller
Kontaktyta, tjocklek
5,00µin (0,127µm)
Strömklassning (Ampere)
5A, 30A
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd, avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C