629W11W1240-2N2
DigiKeys produktnummer
151-629W11W1240-2N2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629W11W1240-2N2
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
11 (10 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629W11W1240-2N2 Modeller
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Strömklassning (Ampere)
5A, 20A
Egenskaper
Jordningsindenteringar, avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Arbetstemperatur
-55°C-125°C