629-M25-240-LT6
DigiKeys produktnummer
151-629-M25-240-LT6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-M25-240-LT6
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
25 positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-M25-240-LT6 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Strömklassning (Ampere)
5A per kontakt
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
2
Kontaktform
Maskinbearbetad
Monteringstyp
Dielektriskt material
Polyamid (PA6T), nylon 6T
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B)
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C