629-47W1650-3T5
DigiKeys produktnummer
151-629-47W1650-3T5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-47W1650-3T5
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
47 (46 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-47W1650-3T5 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C