629-43W2640-4TB
DigiKeys produktnummer
151-629-43W2640-4TB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-43W2640-4TB
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 43POS R/A SOLDER
EDA-/CAD-modeller
629-43W2640-4TB Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C