629-43W2250-1TA
DigiKeys produktnummer
151-629-43W2250-1TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-43W2250-1TA
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 43POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
43 (41 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-43W2250-1TA Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
3
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D) - 43W2
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C