629-36W4640-4NC
DigiKeys produktnummer
151-629-36W4640-4NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-36W4640-4NC
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
36 (32 + 4 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-36W4640-4NC Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C