629-36W4250-3NB
DigiKeys produktnummer
151-629-36W4250-3NB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-36W4250-3NB
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
36 (32 + 4 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-36W4250-3NB Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C