629-36W4240-5TB
DigiKeys produktnummer
151-629-36W4240-5TB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-36W4240-5TB
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
36 (32 + 4 koax) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-36W4240-5TB Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C