629-36W4240-1N5
DigiKeys produktnummer
151-629-36W4240-1N5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-36W4240-1N5
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
36 (32 + 4 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
629-36W4240-1N5 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Tillv.
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D) - 36W4
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C