629-27W2640-4N1
DigiKeys produktnummer
151-629-27W2640-4N1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-27W2640-4N1
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
27 (25 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-27W2640-4N1 Modeller
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C