629-27W2250-4NC
DigiKeys produktnummer
151-629-27W2250-4NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-27W2250-4NC
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
EDA-/CAD-modeller
629-27W2250-4NC Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C