629-25W3650-3NC
DigiKeys produktnummer
151-629-25W3650-3NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-25W3650-3NC
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
25 (22 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-25W3650-3NC Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 25W3
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C