629-24W7650-4TE
DigiKeys produktnummer
151-629-24W7650-4TE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-24W7650-4TE
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
24 (17 + 7 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-24W7650-4TE Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D) - 24W7
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C