629-24W7240-5NE
DigiKeys produktnummer
151-629-24W7240-5NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-24W7240-5NE
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
24 (17 + 7 koax) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-24W7240-5NE Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C